Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Informace a dokumenty > Aktuality

Aktuality


 

 

Štítky:


Zápis z on line jednání předsednictva SPOV OK dne 12.3.2021

Zápis z online jednání předsednictva SPOV OK dne 12.3.2021:

Příloha: Zápis z jednání předsednictva SPOV OK dne 12.3.2021..pdf


Publikováno 17. 3. 2021 13:44

Hlasovací tabulky k hlasování formou "per rollam" k usnesení VH SPOV OK dne 13.4.2021

Vážení členové valné hromady SPOV OK,

jménem předsedy SPOV OK Jiřího Řezníčka si Vás dovoluji informovat o způsobu hlasování e- mailovou formou per rollam. Kompletní podkladové materiály k jednání VH SPOV OK jste obdrželi v odeslané e-mailové poště v pátek 12. 3. 2021. V příloze naleznete hlasovací tabulky.

Hlasování proběhne po ukončení VH SPOV OK od úterý, tedy dne 13. dubna a potrvá do pátku 16. dubna 2021 do 23:59 hodin. Hlasování, prosím, proveďte vyznačením křížků v hlasovacích tabulkách, které najdete v příloze s názvem „Hlasování per rollam“. Po vyplnění přílohy s výsledky Vašeho hlasování ji odešlete jako odpověď na e-mail: spovok@spovok.cz.

Nezapomeňte, prosím, (na konci přílohy) vyplnit své jméno a příjmení s uvedením názvu obce, případně označením, zda hlasujete za fyzickou osobu (FO) nebo právnickou osobu (PO).

Pro případné dotazy k hlasování mne neváhejte kontaktovat.

 

S přáním hezkých dní

Josef Londa

tajemník SPOV OK

mobil: 724 191 893

email: spovok@spovok.cz

 

Příloha:

Hlasovací tabulky: Hlasovani_per_rollam.docx

 


Autor: Josef Londa Publikováno 12. 3. 2021 21:57

Pozvánka na VH SPOV OK formou online videokonference dne 13.4.2021.

Vážené dámy a pánové, vážení přátelé venkova,

V níže uvedených přílohách Vám zasílám pozvánku na valnou hromadu Spolku pro obnovu venkova Olomouckého kraje. Valná hromada formou online videokonference v úterý dne 13.4.2021, doplněná následným hlasováním per rollam (e-mailem).

Z důvodu pandemie Covid-19 a následných opatření proti šíření nákazy musíme upustit od příjemnější verze osobního setkání a uskutečnit VH online prostřednictvím obrazovek našich počítačů a notebooků.  Všichni víte, že jako organizace musíme splnit legislativní podmínky a je tedy nutné schválit požadované dokumenty.

Tentokrát to proběhne způsobem, kterému se mnozí z nás učíme, ale jinak to nejde. Věnujte, prosím, pozornost následujícím informacím. Žádám o zapojení všech nebo alespoň většiny členů, abychom splnili zákonné požadavky.

Jsme rádi, že i přes tuto nepříznivou situaci nám na naši VH SPOV OK přislíbil svoji účast hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek se svým náměstkem Ing. Janem Šafaříkem, MBA.

Pokyny:

1) Registrujte se nyní prosím vyplněním registračního formuláře na odkazu:  https://docs.google.com/forms/d/17IOoXnC6eZGAK9E73tSeN0hIt3P3C7e8gu5Nk9he4mU/edit?usp=sharing

 2) Vlastní videokonference 13.4.2021 od 9:00 proběhne na platformě ZOOM. Na videokonferenci vystoupí hosté, a probereme body VH včetně návrhů usnesení. Každý člen bude mít možnost přihlásit se do diskuse a případně vznést vlastní návrh na usnesení.

 3) Zkouška spojení proběhne ve středu 7. dubna 2021 od 10:00 do 12:00 hodin. Během této doby je možné se přihlásit a vyzkoušet spojení ZOOM (určeno pro ty, kteří nemají se ZOOM zkušenost). Odkaz na zkoušku s instrukcemi bude zaslán samostatným e-mailem předem.

 4) V den konání VH 13.4.2021 nejpozději půl hodiny před začátkem VH obdržíte do emailu aktuální odkaz na přihlášení do aplikace ZOOM

 5) Vlastní hlasování per rollam proběhne ve dnech 13. – 16. dubna 2021. Po skončení VH vám bude rozeslán hlasovací e-mail s návrhy usnesení.

 Kontakty: 

  1. Jiří Řezníček, 732 876 307, starosta@tucin.cz
  2. Josef Londa, 724 191 893, spovok@spovok.cz
  3. Jaroslav Brzák, 605 174 701, jarek.brzak@post.cz

 V přílohách najdete dokumenty, které budou prezentovány na VH online, a odkaz na registrační formulář.

Přílohy:

  1. Pozvánka_na_jednaní_VH_SPOV_OK.pdf
  2. Výroční zpráva SPOV OK za rok 2020.pdf
  3. Zpráva revizní komise a zpráva o hospodaření za rok 2020.pdf
  4. Plán činnosti na rok 2021.pdf
  5. Rozpočet na rok 2021.pdf
  6. Odkaz na registraci: https://docs.google.com/forms/d/17IOoXnC6eZGAK9E73tSeN0hIt3P3C7e8gu5Nk9he4mU/edit?usp=sharing

Na vaší účast se těší

 Jiří Řezníček

předseda SPOV OK

starosta obce Tučín

mobil: 732 876 307

email: spovok@spovok.cz

 


Autor: Josef Londa Publikováno 12. 3. 2021 21:22

Zápis z online jednání předsednictva SPOV OK dne 16.2.2021

Zápis z online jednání předsednictva SPOV OK konané dne 16.2.2021.

Příloha: 

Zápis z jednání předsednictva SPOV OK dne 16 2 2021.pdf


Autor: Josef Londa Publikováno 23. 2. 2021 16:16

Složení Komise pro rozvoj venkova a zemědělství Olomouckého kraje, představení předsedy

Složení Komise pro rozvoj venkova a zemědělství Olomouckého kraje, představení předsedy komise.

Příloha č.1 -  Předseda komise Ing. Richard Benýšek, Ph.D., MBA.pdf

Příloha č. 2 - Komise pro rozvoj venkova a zemědělství.pdf

 


Autor: Josef Londa Publikováno 13. 2. 2021 10:59

Prohlášení vyhlašovatelů soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova

 

Vesnice roku - společné prohlášení vyhlašovatelů:

Vážení členové SPOV OK, přátelé venkova.

bohužel nám současná situace nedovolí s jistotou plánovat, zda a kdy bude možné v tomto roce realizovat společná setkání a zvláště v soutěži Vesnice roku plnohodnotně ukázat jak se nám naše vísky, vesnice a zkrátka celý venkov vylepšuje a žije.

Z tohoto důvodu se vyhlašovatelé soutěže dohodli pro tento rok ještě soutěž nerealizovat. V příloze najdete toto společné prohlášení.

Přeji vám hodně zdraví.

S pozdravem

 

Jiří Řezníček

předseda SPOV OK

starosta obce Tučín

mobil: 732 876 307

email: spovok@spovok.cz

Příloha: 2021_VR_prohlaseni_o_rocniku_2021_vr.pdf

 


Autor: Josef Londa Publikováno 1. 2. 2021 13:08

Podklad zpracovaný SPÚ pro úterní jednání schůze SPOV ČR.

Dobrý den,

v příloze přeposílám podklad zpracovaný SPÚ pro úterní jednání schůze SPOV ČR.

S pozdravem a přáním úspěšného dne.

 

Jiří Řezníček

předseda SPOV OK

starosta obce Tučín

mobil: 732 876 307

email: spovok@spovok.cz

 

Příloha: Pozemkové úpravy_SPOV.pdf

 


Autor: Josef Londa Publikováno 31. 1. 2021 19:04

SPOV ČR podporuje komplexní pozměňovací návrh k novému stavebnímu zákonu.

SPOV ČR podporuje komplexní pozměňovací návrh ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN k novému stavebnímu zákonu. Zákon musí být jednodušší, levnější a nesmí zapomínat na samosprávy!

ODS, Piráti, lidovci, TOP 09 a STAN představili 28. ledna 2021 na brífingu k programu 79. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR komplexní pozměňovací návrh k novému stavebnímu zákonu. Společný pozměňovací návrh má za cíl zjednodušit a zrychlit stavební řízení. Opoziční politici se opírají především o digitalizaci a co nejjednodušší stavební řízení. Na rozdíl od vlády nechtějí centrální stavební úřad, ale zachovávají více pravomocí samosprávám.

Dále najdete odkazy na vládní návrh nového stavebního zákona, písemné návrhy poslanců a další informace.

 

„Přinesli jsme České republice dobrou zprávu v podobě pozměňovacího návrhu k vládní novele stavebního zákona. Naše úprava znamená významné zkrácení cesty k získání stavebního povolení, lidé tedy budou moci snáz stavět domy a stát budovat infrastrukturu. Důležité je, že na rozdíl od vlády nechceme od každého občana 2 500 korun na zřízení nového stavebního úřadu, který by vyšel až na 25 miliard. Stavíme na digitalizaci, vystačíme si se stávajícími úřady, které jsou dostatečně blízko lidem. Tím zjednodušujeme a zkracujeme stavební řízení,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Digitalizace stavebního řízení, obsahující například zavedení digitálních technických map, elektronické dokumentace, automatické hlídání termínů, je klíčovou součástí návrhu. Přinese zrychlení výstavby, odlehčí administrativu stavebníkům, úředníkům a celkově sníží náklady a přispěje k lepší dostupnosti bydlení. Druhým zásadním bodem je posílení samospráv v oblasti územního plánování, kde největším městům dáme možnost vytvořit si vlastní městské stavební předpisy a menším obcím možnost moci tvořit územní plán bez povolení krajského úřadu. Tím samosprávám dáme šanci tvořit územní plán nezávisle a rychle s ohledem na nejlepší zájmy místních lidí, protože o občany nám jde především,” vysvětluje předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Stavební řízení je momentálně dlouhé, drahé a extrémně složité. Potřebujeme ho zjednodušit, zlevnit pro občana i pro stát a umožnit zájemci o stavění, aby si mohl vše potřebné vyřídit ideálně v dosahu současného bydliště a nejdéle za 4 měsíce. To vše přináší náš společný návrh na změnu stavebního řízení. Ve vládní verzi je naopak termín několika let a řízení by mělo probíhat v krajských městech, to rozhodně není cesta, kterou se chceme vydat,“ říká senátorka KDU-ČSL Anna Hubáčková.

„Samosprávy si na rozdíl od současné vlády zaslouží naši důvěru. I proto naše verze pozměňovacího zákona počítá s tím, že tři největší města v České republice budou moci formovat požadavky na výstavbu přijetím vlastních městských stavebních předpisů. Domnívám se, že to výrazně zjednoduší, zpřehlední a také zkrátí stavební řízení,“ uvádí poslanec TOP 09 Dominik Feri.

„Vládní návrh stavebního zákona je na jedné straně prezentován líbivým heslem, na straně druhé ale znamená přesuny tisíců úředníků do budov, které ještě neexistují i 24 miliard korun, vynaložených na pouhé spuštění centralizovaného systému stavebního procesu. Naší prioritou je, aby úřady zůstaly co nejblíže občanům. Vládní návrh bohužel míří opačným směrem,“ dodává místopředsedkyně STAN Věra Kovářová.

V prvním čtení byly Poslaneckou sněmovnou projednány vládní návrh novely stavebního zákona /sněmovní tisk 1008/0/ a vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím stavebního zákona /sněmovní tisk 1009/0/.

Na 79. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsou zařazeny tyto body, související s novelou stavebního zákona:

98. Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 200/1994 Sb., o zeměměřictví a o změně a doplnění některých zákonů souvisejících s jeho zavedením, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 47/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 200/1994 Sb., o zeměměřictví a o změně a doplnění některých zákonů souvisejících s jeho zavedením, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony /sněmovní tisk 1029/ - prvé čtení

138. Návrh poslanců Martina Kupky, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 279/ - prvé čtení – základ komplexního pozměňovacího návrhu ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN

156. Návrh poslanců Markéty Pekarové Adamové, Miroslava Kalouska, Dominika Feriho, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy a Vlastimila Válka na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 383/ - prvé čtení

182. Návrh poslanců Ondřeje Polanského, Zuzany Ožanové, Leo Luzara, Marka Výborného, Heleny Langšádlové, Věry Kovářové, Jany Levové a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 484/ - prvé čtení – základ komplexního pozměňovacího návrhu poslance Kolovratníka a dalších

250. Návrh poslance Petra Dolínka na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 827/ - prvé čtení

Podle vystoupení na dalším brífingu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 28. ledna 2021, které se účastnili poslanci Adam Kalous (ANO), Petr Dolínek (ČSSD) a Leo Luzar (KSČM) se dá očekávat, že se ANO, ČSSD a KSČM budou snažit postupovat při třetím čtení koordinovaně.

„Přinesli jsme České republice dobrou zprávu v podobě pozměňovacího návrhu k vládní novele stavebního zákona. Naše úprava znamená významné zkrácení cesty k získání stavebního povolení, lidé tedy budou moci snáz stavět domy a stát budovat infrastrukturu. Důležité je, že na rozdíl od vlády nechceme od každého občana 2 500 korun na zřízení nového stavebního úřadu, který by vyšel až na 25 miliard. Stavíme na digitalizaci, vystačíme si se stávajícími úřady, které jsou dostatečně blízko lidem. Tím zjednodušujeme a zkracujeme stavební řízení,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Digitalizace stavebního řízení, obsahující například zavedení digitálních technických map, elektronické dokumentace, automatické hlídání termínů, je klíčovou součástí návrhu. Přinese zrychlení výstavby, odlehčí administrativu stavebníkům, úředníkům a celkově sníží náklady a přispěje k lepší dostupnosti bydlení. Druhým zásadním bodem je posílení samospráv v oblasti územního plánování, kde největším městům dáme možnost vytvořit si vlastní městské stavební předpisy a menším obcím možnost moci tvořit územní plán bez povolení krajského úřadu. Tím samosprávám dáme šanci tvořit územní plán nezávisle a rychle s ohledem na nejlepší zájmy místních lidí, protože o občany nám jde především,” vysvětluje předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Stavební řízení je momentálně dlouhé, drahé a extrémně složité. Potřebujeme ho zjednodušit, zlevnit pro občana i pro stát a umožnit zájemci o stavění, aby si mohl vše potřebné vyřídit ideálně v dosahu současného bydliště a nejdéle za 4 měsíce. To vše přináší náš společný návrh na změnu stavebního řízení. Ve vládní verzi je naopak termín několika let a řízení by mělo probíhat v krajských městech, to rozhodně není cesta, kterou se chceme vydat,“ říká senátorka KDU-ČSL Anna Hubáčková.

„Samosprávy si na rozdíl od současné vlády zaslouží naši důvěru. I proto naše verze pozměňovacího zákona počítá s tím, že tři největší města v České republice budou moci formovat požadavky na výstavbu přijetím vlastních městských stavebních předpisů. Domnívám se, že to výrazně zjednoduší, zpřehlední a také zkrátí stavební řízení,“ uvádí poslanec TOP 09 Dominik Feri.

„Vládní návrh stavebního zákona je na jedné straně prezentován líbivým heslem, na straně druhé ale znamená přesuny tisíců úředníků do budov, které ještě neexistují i 24 miliard korun, vynaložených na pouhé spuštění centralizovaného systému stavebního procesu. Naší prioritou je, aby úřady zůstaly co nejblíže občanům. Vládní návrh bohužel míří opačným směrem,“ dodává místopředsedkyně STAN Věra Kovářová.

V prvním čtení byly Poslaneckou sněmovnou projednány vládní návrh novely stavebního zákona /sněmovní tisk 1008/0/ a vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím stavebního zákona /sněmovní tisk 1009/0/.

Na 79. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsou zařazeny tyto body, související s novelou stavebního zákona:

98. Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 200/1994 Sb., o zeměměřictví a o změně a doplnění některých zákonů souvisejících s jeho zavedením, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 47/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 200/1994 Sb., o zeměměřictví a o změně a doplnění některých zákonů souvisejících s jeho zavedením, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony /sněmovní tisk 1029/ - prvé čtení

138. Návrh poslanců Martina Kupky, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 279/ - prvé čtení – základ komplexního pozměňovacího návrhu ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN

156. Návrh poslanců Markéty Pekarové Adamové, Miroslava Kalouska, Dominika Feriho, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy a Vlastimila Válka na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 383/ - prvé čtení

182. Návrh poslanců Ondřeje Polanského, Zuzany Ožanové, Leo Luzara, Marka Výborného, Heleny Langšádlové, Věry Kovářové, Jany Levové a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 484/ - prvé čtení – základ komplexního pozměňovacího návrhu poslance Kolovratníka a dalších

250. Návrh poslance Petra Dolínka na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 827/ - prvé čtení

Podle vystoupení na dalším brífingu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 28. ledna 2021, které se účastnili poslanci Adam Kalous (ANO), Petr Dolínek (ČSSD) a Leo Luzar (KSČM) se dá očekávat, že se ANO, ČSSD a KSČM budou snažit postupovat při třetím čtení koordinovaně.

„Přinesli jsme České republice dobrou zprávu v podobě pozměňovacího návrhu k vládní novele stavebního zákona. Naše úprava znamená významné zkrácení cesty k získání stavebního povolení, lidé tedy budou moci snáz stavět domy a stát budovat infrastrukturu. Důležité je, že na rozdíl od vlády nechceme od každého občana 2 500 korun na zřízení nového stavebního úřadu, který by vyšel až na 25 miliard. Stavíme na digitalizaci, vystačíme si se stávajícími úřady, které jsou dostatečně blízko lidem. Tím zjednodušujeme a zkracujeme stavební řízení,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Digitalizace stavebního řízení, obsahující například zavedení digitálních technických map, elektronické dokumentace, automatické hlídání termínů, je klíčovou součástí návrhu. Přinese zrychlení výstavby, odlehčí administrativu stavebníkům, úředníkům a celkově sníží náklady a přispěje k lepší dostupnosti bydlení. Druhým zásadním bodem je posílení samospráv v oblasti územního plánování, kde největším městům dáme možnost vytvořit si vlastní městské stavební předpisy a menším obcím možnost moci tvořit územní plán bez povolení krajského úřadu. Tím samosprávám dáme šanci tvořit územní plán nezávisle a rychle s ohledem na nejlepší zájmy místních lidí, protože o občany nám jde především,” vysvětluje předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Stavební řízení je momentálně dlouhé, drahé a extrémně složité. Potřebujeme ho zjednodušit, zlevnit pro občana i pro stát a umožnit zájemci o stavění, aby si mohl vše potřebné vyřídit ideálně v dosahu současného bydliště a nejdéle za 4 měsíce. To vše přináší náš společný návrh na změnu stavebního řízení. Ve vládní verzi je naopak termín několika let a řízení by mělo probíhat v krajských městech, to rozhodně není cesta, kterou se chceme vydat,“ říká senátorka KDU-ČSL Anna Hubáčková.

„Samosprávy si na rozdíl od současné vlády zaslouží naši důvěru. I proto naše verze pozměňovacího zákona počítá s tím, že tři největší města v České republice budou moci formovat požadavky na výstavbu přijetím vlastních městských stavebních předpisů. Domnívám se, že to výrazně zjednoduší, zpřehlední a také zkrátí stavební řízení,“ uvádí poslanec TOP 09 Dominik Feri.

„Vládní návrh stavebního zákona je na jedné straně prezentován líbivým heslem, na straně druhé ale znamená přesuny tisíců úředníků do budov, které ještě neexistují i 24 miliard korun, vynaložených na pouhé spuštění centralizovaného systému stavebního procesu. Naší prioritou je, aby úřady zůstaly co nejblíže občanům. Vládní návrh bohužel míří opačným směrem,“ dodává místopředsedkyně STAN Věra Kovářová.

V prvním čtení byly Poslaneckou sněmovnou projednány vládní návrh novely stavebního zákona /sněmovní tisk 1008/0/ a vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím stavebního zákona /sněmovní tisk 1009/0/.

Na 79. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsou zařazeny tyto body, související s novelou stavebního zákona:

98. Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 200/1994 Sb., o zeměměřictví a o změně a doplnění některých zákonů souvisejících s jeho zavedením, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 47/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 200/1994 Sb., o zeměměřictví a o změně a doplnění některých zákonů souvisejících s jeho zavedením, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony /sněmovní tisk 1029/ - prvé čtení

138. Návrh poslanců Martina Kupky, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 279/ - prvé čtení – základ komplexního pozměňovacího návrhu ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN

156. Návrh poslanců Markéty Pekarové Adamové, Miroslava Kalouska, Dominika Feriho, Heleny Langšádlové, Karla Schwarzenberga, Františka Váchy a Vlastimila Válka na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 383/ - prvé čtení

182. Návrh poslanců Ondřeje Polanského, Zuzany Ožanové, Leo Luzara, Marka Výborného, Heleny Langšádlové, Věry Kovářové, Jany Levové a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 484/ - prvé čtení – základ komplexního pozměňovacího návrhu poslance Kolovratníka a dalších

250. Návrh poslance Petra Dolínka na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 827/ - prvé čtení

Podle vystoupení na dalším brífingu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 28. ledna 2021, které se účastnili poslanci Adam Kalous (ANO), Petr Dolínek (ČSSD) a Leo Luzar (KSČM) se dá očekávat, že se ANO, ČSSD a KSČM budou snažit postupovat při třetím čtení koordinovaně.

Přílohy:

Příloha č. 1.: priloha-c-5-srovnani-stavebni-zakon.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 26,21 kB

Příloha č. 2.: Porovnání KPN.xlsx
Typ souboru: XLSX dokument, Velikost: 10,43 kB


Autor: Josef Londa Publikováno 29. 1. 2021 21:15

54. Dny malých obcí mimořádně v dubnu a květnu

 

54. Dny malých obcí, které se bohužel nemohly z důvodu pandemie COVID-19 uskutečnit na podzim loňského roku, už znají nový termín. Pokud to situace a vládní opatření dovolí, měly by se Dny malých obcí konat na obou tradičních místech – konferenci by nejdřív hostila 20. dubna Praha a poté 6. května i Olomouc. Témat je připravených spousta a na Dny malých obcí přijala pozvání řada odborníků z ministerstev i dalších institucí veřejné správy. Na oba termíny konference se můžete registrovat již nyní prostřednictvím webových stránek www.denmalychobci.cz, na kterých najdete jak informace k tomuto ročníku konference, tak zajímavé prezentace týkající se loňských Dnů malých obcí.

 

S pozdravem 

Jiří Řezníček

předseda SPOV OK

starosta obce Tučín

mobil: 732 876 307

email: spovok@spovok.cz

 <![if !vml]><![endif]>

 

 

Autor: Josef Londa Publikováno 28. 1. 2021 16:09

Pozvánka na schůzi Spolku v úterý 2. února 2021 od 10 do 12 hod.

Jednání se uskuteční on-line v prostředí Microsoft Teams. Prosíme všechny, kteří se chtějí schůze účastnit, aby se přihlásili na adrese spov.veronika@seznam.cz a současně uvedli mailovou adresu, na kterou má být zaslán odkaz na připojení. Program schůze najdete v příloze.

Přílohy:

Pozvánka_schůze_2_02_2021.pdf


Autor: Josef Londa Publikováno 24. 1. 2021 20:39