Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Informace a dokumenty > Aktuality > Má vlast cestami proměn - přihlášení do soutěže.

Má vlast cestami proměn - přihlášení do soutěže.Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

děkujeme vám za úctyhodný kus práce, který za Vámi zůstává. Asi si to v letu starostí ani neuvědomujete. My ano. To je motiv, proč před 15 lety vznikla celoroční putovní výstava Má vlast cestami proměn – příběhy domova s cenným atributem – kamenným srdcem vlasti nalezeném na Vyšehradě. Děláte spoustu úžasných věcí, které lidé málokdy ocení. Nejprve hartusí, že něco měníte, zlobí se, že je rozkopáno, pak je hotovo a oni si rychle zvyknou. Slovo „děkuji“ nezazní. A proto je tu výstava. Ukazuje, jak proměňujete své obce, zvelebujete je, pečujete o ně, navazujete s úctou na své předchůdce. Udržujete tradice, tmelíte společenství.

Výstava děkuje, s úctou představuje, co jste dokázali, inspiruje ostatní. Zaznamenává paměť obcí pro další generace. Ukazuje stav PŘED proměnou a PO ní, zachycuje její stručný příběh. Proměny jsou prezentovány také na Facebooku, Instagramu a Twitteru a ve veřejných médiích. Každoročně vzniká prestižní kapesní katalog. Katalogy a plakáty z kolekcí pro infocentra jsou každoročně předávány do Národní knihovny k archivaci.

Pro vystavené proměny se hlasuje na webu. Deset příkladných proměn volí odborná porota pod vedením pana arch. Pleskota. Vítězné proměny obdrží ceny od partnerů projektu, jsou zveřejněny v médiích a vystaveny i další rok.

Zástupci budou zváni do Senátu 9. 11 2023. Na slavnostním zahájení, které probíhá na prestižním místě v Praze, a ještě 2 týdny po něm je k vidění celý komplet výstavy na jednom místě. Pak se jednotlivé kolekce rozjedou do krajů. Svou kolekci si můžete pozvat zdarma k vám, je potřeba si ji přivézt, a následující vystavující si ji odveze zase od vás. Česko-anglický plakát kdykoli na požádání dostanete v elektronické podobě, k tvorbě vlastní výstavní kolekce.

Výstava vstupuje do 15. ročníku. Bude slavnostně veřejně zahájena 17. 6. 2023 v Praze na Břevnově, na Sv. Markétě u Břevnovského kláštera. Stálým partnerem se stalo Slovensko. Zveme pana prezidenta Pavla a paní prezidentku Čaputovou.

 

Vážená paní starostko, Vážený pane starosto,

Přihlaste do konce února proměny vaší obce. Podklady dodáte později na základě podrobných instrukcí. Cena je 7.700 Kč + DPH na 1 panel, aby byla zajištěna dobrá úroveň, a přesto si mohli dovolit vystavovat i soukromí vystavovatelé a malé obce. Šiřte prosím tuto zprávu dál. A přijeďte s rodinami a kolegy zahájit spolu s námi tuto nádhernou oslavu domova a vaší úctyhodné práce.

Přihlašte se zde:

https://www.cestamipromen.cz/prihlasit-promenu

 

S úctou 

Ing. Drahomíra Kolmanová

Cestami proměn, z. s.

V Pevnosti 9/3, 120 00 Praha 2 - Vyšehrad

Tel. 777 581 983

email info@cestamipromen.cz

 

http://www.cestamipromen.cz/spolek

 

Příloha:

1. Průvodní dopis.pdf