Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Informace a dokumenty > Aktuality > Informace z UKEN ohledně možnosti dotací pro komunitní energetiku.

Informace z UKEN ohledně možnosti dotací pro komunitní energetiku.Vážení členové SPOV OK,
v níže uvedeném vám přeposílám důležitou informaci z UKEN ohledně možnosti dotací.

S pozdravem

Josef Londa

 

Vážení členové UKEN,

dotační pracovní skupina shromažďuje potřeby a podněty pro financování pro program KOMUNERG Modernizačního fondu.

Na zasedání Platformy Modernizačního fondu letos v prosinci zaznělo, že MŽP začne připravovat dotace pro komunitní energetiku z programu KOMUNERG, pokud bude mít dostatek podnětů z terénu o potřebách pro toto financování.

Chceme proto sebrat příklady konkrétních běžících či připravovaných projektů energetických společenství a identifikovat jejich potřeby financování.

Žádáme všechny členy UKEN, kteří provozují nebo připravují projekty, které se stanou energetickými společenstvími a zároveň by chtěli využít investiční dotaci na tento projekt, aby nám o projektech a finančních potřebách dali vědět prostřednictvím dotazníku a to do 27.1.:

https://forms.gle/m5sBZxuN1jAx1f3d7

Program KOMUNERG plánuje financovat obnovitelné zdroje elektřiny i tepla spalovací i nespalovací, akumulaci, regulaci a řízení, sítě, optimalizaci využití. Jedná se o investiční dotaci, nicméně budeme usilovat o to, aby se do ní dostaly i neinvestiční prvky (předprojektová příprava, energetický koordinátor společenství apod.) Příjemci jsou energetická společenství.

Vzhledem k tomu, že přijetí novely energetického zákona, která bude definovat energetická společenství a umožní jejich evidenci u ERÚ, budeme s MŽP a SFŽP hledat, do kterých oblastí budeme směrovat první výzvy, kde leží priority. 

Cílem je připravit KOMUNERG tak, aby byly výzvy na projekty otevřeny co nejdříve po začátku platnosti zákona.

Více o programu najdete v příloze.

Ze sebraných projektů zpracujeme v Dotační pracovní skupině doporučení pro program KOMUNERG jako výchozí materiál k dalšímu jednání.

Děkuji za spolupráci a těším se na vaše projekty.

--

David Blažek

Koordinátor projektu

tel.: +420 777 493 272

david.blazek@uken.cz

www.uken.cz


Příloha:

Komunerg z programového dokumentu ModFondu.pdf