Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Informace a dokumenty > Aktuality

Aktuality


 

 

Štítky:


Pozvánka na Energy Communities Forum 2024 v Praze - 13. - 15. 5. 2024

Datum konání: 13. 5. 2024

Vážení,

možná se k vám již dostalo, že jsme pro letošní rok spolupořadateli European Energy Communities Forum 2024, které každý rok organizuje REScoop.eu. Uskuteční se 13. - 15. 5. 2024 v Praze, v hotelu Olšanka. REScoop.eu je největší evropskou organizací sdružující energetická společenství, akce se zúčastní celkem 150 zástupců komunit z celé Evropy.  

 

Program se zaměří na vznikající i pokročilá energetická společenství a tematicky pokryjeme celý proces vzniku komunity, její provoz, komunikaci záměrů veřejnosti a jeden z workshopů se bude věnovat i výrobě a sdílení tepla. Program tentokrát proběhne pouze v angličtině bez tlumočení. 

 

Budeme rádi, když se přihlásíte. Na akci se zpravidla hlásí velké množství zájemců, tak vám všem místo garantovat nemůžeme, ale vynasnažíme se REScoop.eu vás doporučit.

Přihlášky sbíráme do 1. 3. 2024. Po termínu už nebude možné se přihlásit.

Pokud k tomu máte jakékoliv dotazy, určitě se ozvěte.

Přeji krásný den

Anna Michalčáková
PR Koordinátorka

tel.: +420 605 038 162
anna.michalcakova@uken.cz

www.uken.cz
Autor: Josef Londa Publikováno 16. 2. 2024 19:58

Pozvánka na workshop k financování udržitelnosti, 22. 2. 2024, MF (Cihelná)

Datum konání: 22. 2. 2024

Vážení,
dovolte, abychom Vás informovali o projektu technické asistence EU na podporu strukturálních reforem (TSI) „Sustainable Finance Policy Options“, který pro Ministerstvo financí realizuje společnost PwC. Cílem projektu je zmobilizovat český veřejný a soukromý sektor směrem k využívání nástrojů financování udržitelnosti a přispět k vytvoření uceleného a efektivního národního ekosystému financování udržitelnosti. Věříme, že klíčovou roli v tomto směru budou mít i územní samosprávy.
V této souvislosti si Vás dovolujeme pozvat na vstupní osvětový a koordinační workshop k financování udržitelnosti pro zaměstnance vašich institucí. Tento workshop je nedílnou součástí jednoho z výstupů projektu, který se zaměřuje na budování kapacit a sdílení zkušeností.
Workshop se uskuteční ve čtvrtek 22. února 2024 v budově Ministerstva financí (Cihelná 548/4, Praha 1 - Malá Strana 118 10) a bude rozdělen do dvou částí:
I. část (9:00 – 11:00 hodin): Kontext pro financování udržitelnosti: investice, finance, správa a řízení, výkaznictví,
II. část (12:00 – 14:00 hodin): Využití EU Taxonomie v investování, výkaznictví firem a fondech EU.
Přílohou si Vám dovolujeme zaslat stručný informační materiál o projektu, jeho zaměření a konkrétní program workshopu, kterým bude provázet společnost PwC.
Na základě výše uvedeného si Vás dovolujeme požádat o nahlášení maximálně 3 osob za jednotlivou instituci, které se zúčastní tohoto workshopu, a to do pátku 16. února 2024 do konce pracovní doby, elektronicky na susfin@mfcr.cz a v kopii na petr.dovolil@pwc.com. V případě zájmu vyššího počtu účastníků zvážíme možnost účasti také online formou.

Děkujeme Vám za spolupráci.

S pozdravem
Ivan Mušo
oddělení Financování udržitelnosti
odbor Politiky udržitelnosti
MINISTERSTVO FINANCÍ | MINISTRY OF FINANCE
Letenská 15, 118 10 Praha | Prague – Czech Republic
+420 257 043 131 | +420 608 373 132

Přílohy:

TSI_udržitelné_financování.pdf

Agenda_WRKSH_Vstupni ESG_SustFin_CZ_SG_240222.docx


Autor: Josef Londa Publikováno 7. 2. 2024 19:27

Přihlašování proměn do 16. ročníku výstavy Má vlast cestami proměn.

Jdeme s přihláškami do finále, zbývají poslední 2 týdny pro přihlášení proměn.
Prestižní putovní výstava Má vlast cestami proměn – příběhy domova vstupuje do 16. ročníku.

Představte široké veřejnosti krásné proměny svého domova, které jste dokázali. Představte objekty, krajinu, zahrady, které jste zvelebili nebo dokonce probudili k novému životu! Poděkujte s námi autorům, potěšte návštěvníky výstavy, inspirujte ostatní.

Do 31. 1. 2024 přihlaste zdařilé proměny zde www.cestamipromen.cz/prihlasit-promenu. Přihlášení zabere jen pár minut. Poté obdržíte instrukce k podkladům. Bude potřeba foto před a po, pokud možno stejný záběr, nejlépe na výšku.

Tým proměn  vytvoří plakát, který dostanete ke korekturám a poté k odsouhlasení. Text bude český a anglický. Hotové plakáty v elektronické podobě budete u nás mít kdykoli k dispozici, na vyžádání zašleme.

Výstava bude zahájena 15. června 2024 v Praze na Svaté Markétě u Břevnovského kláštera, zůstane zde 2 týdny a poté se kolekce rozjedou do svých destinací. Výstavu si můžete zdarma pozvat k vám ve volných termínech, které najdete zde www.cestamipromen.cz/kam-za-vystavou. Odvezete si ji od předchozího vystavujícího a další zase od vás. Dotazy rádi zodpovíme. Tým projektu Má vlast cestami proměn, info@cestamipromen.cz

​Zde najdete letáčky, které je možné také využít k propagaci přihlašování. 

2024_letacek vyzva k prihlasovani.pdf

2024_letacek vyzva k prihlasovani.png


Autor: Josef Londa Publikováno 2. 2. 2024 20:18

59. Den malých obcí v Olomouci.

Datum konání: 26. 3. 2024

Zveme vás na 59. Den malých obcí dne 26. 3. 2024 Výstaviště Flora Olomouc, začátek v 9.00.

Jarní část odborné konference pro starostky a starostky a další zaměstnance samospráv. Konference Den malých obcí je pro vás skvělou příležitostí, jak získat aktuální užitečné informace zaměřené na efektivní správu obcí. Zástupci ministerstev se pravidelně věnují novinkám v oblastech financování obcí, dotační politiky či komunitní energetiky a prezentují praktické rady pro lepší fungování samospráv. Konferenci doplňuje rozsáhlá výstava firem nabízejících produkty a služby obecním úřadům. Mezi přednáškami se můžete i networkingu a sdílení zkušeností, jak vést obce.

Více informací a novinky naleznete na webu DMO.

Témata

  • Aktuální i připravované výzvy evropských a národních programů
  • Obecní rozpočty a první dopady daňových změn pro rok 2024
  • Problematika NIV (Nedostatečně identifikovaných vlastníků) z pohledu majetku samospráv
  • Financování projektů v oblastech nakládání s vodou, komunitní energetiky a odpadového hospodářství
  • Zkušenosti s přípravou a realizací projektů
  • Důsledky zavádění elektronických dokladů z hlediska veřejnoprávních agend
  • Samosprávy a naplňování povinností zákona o právu na digitální služby
  • Právní limity jednání za ÚSC
  • Právní poradna

 


Autor: Josef Londa Publikováno 2. 2. 2024 20:09