Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Informace a dokumenty > Aktuality > Možné vyjádření k Návrhu Mysliveckého zákona.

Možné vyjádření k Návrhu Mysliveckého zákona.Vážení přátelé,
dle domluvy na dnešním on-line zasedání předsednictva SPOV ČR byl představen požadavek ASZ ČR na připojení se Spolku k připomínkám Návrhu Mysliveckého zákona. Prosím tedy o vaši pozornost a vaše případné připomínky a sice do soboty 7.11.t.r.
Pokud připomínky nemáte a nezašlete, v pondělí paní předsedkyně připojí k návrhu svůj podpis.
Děkuji vám za spolupráci.
Věrka Libichová
_____________________________________________________________________________________________________

Dopis předsedy ASZ ČR - Jaroslava Šebeka adresovaný Ing. Veronice Vrecionové:

Dobrý den, vážená paní předsedkyně,
podle naší nedávné tel. domluvy posílám pro info ty pozměňovací návrhy k zákonu o myslivosti.
Je to poměrně velká skupina organizací, která požaduje zásadní nebo nyní alespoň dílčí změny v současné tristní situaci v myslivosti. Věřím, že tato věc bude zájmem i malých obcí a vašeho sdružení…ten dopad špatné myslivosti bude postupně stále větší. Je také třeba eliminovat lobing ČMMJ ve sněmovně. Byli bychom rádi, pokud byste nás podpořili nebo se nějak přidali, můžeme vás zařadit do online debaty, má to velice zajímavý vývoj.

Posílám vám zatím aspoň 3 materiály. Jednak pro úplnost to znění vládního návrhu, který je již v PSP a měl by být nově projednán v 1. čtení nejdříve snad někdy koncem listopadu….uvidíme. Především ale posílám návrh 8 nevládních organizací, kterým požadujeme tu předloženou novelu (která byla zpracována ministerstvem na objednávku ČMMJ) doplnit a také pro info tiskovou zprávu, kterou jsme zahajovali naší společnou červencovou tiskovou konferenci.

Prosím vás o zvážení této varianty u vás za SPOV. Jde tu o to, že ČMMJ si zajistila písemnou podporu vládní novele ze strany Agrární komory, Zemědělského svazu a bohužel i Svazu měst a obcí.
Proto by vaše podpora byla pro nás z tohoto důvodu velmi cenná. O podpoře z dalších organizacích samozřejmě ještě jednáme.

Naše skupina „8“ pracuje velmi intenzivně na prosazení této úpravy, která jednoznačně pomůže zemědělcům, vlastníkům půdy a dá jim do rukou nástroje pro ovlivňování toho, co se na jejich pozemcích děje a budou tak mít možnost účinnějšího omezení páchaných škod zvěří, resp. budou mít možnost i částečně k jejich předcházení, plus řada dalších potřebných změn.
Naše organizace se tímto problémem zabývá ve svých pracovních orgánech dlouhodobě a myslíme si, že současný návrh a spolupráce s dalšími organizacemi je potřebný a má reálnou šanci na úspěch více, než tomu bylo dříve.
Asi se shodneme, že lidová myslivost je neudržitelný relikt socialismu, dávno se přežil a naprosto jasně spěje k postupnému zániku. Než bude v dalším volebním období nějaká lepší možnost jednat o úplně novém zákoně o myslivosti, dovoluji si vás jménem naší skupiny 8 organizací, požádat o podporu těmto doplňujícím návrhům, které načteme jako poslanecké návrhy. Vládní koalice v tomto případě určitě nebude jednotná, podporu nám oficiálně písemně vyjádřil i ministr Brabec, takže věřím, že případný náš společný postup bude mít svůj význam.
Pokud se v SPOV rozhodnete, že ano, velmi rádi vás zapojíme do našeho vyjednávání. Samozřejmě případné vaše návrhy na změny našeho návrhu jsou také možné, ale bude třeba je samozřejmě ještě odsouhlasit s ostatními organizacemi.

Děkuji předem za zprávu a zdravím
Jaroslav Šebek, předseda ASZ ČR

Přílohy:

1. TK-myslivost_tisková zpráva.pdf

2. Pozměňovací návrhy.docx

3. Návrh zákona.pdf